Merhaba değerli müşterilerimiz,

Yakın zamanda Plesk'i satın alan Oakley Capital firması cPanel'i de satın almıştı. cPanel'deki el değişikliği yeni ve anlamsız bir fiyat politikası ortaya çıkardı. Yeni cPanel tarifeleri 27/06/2019 tarihi itibari ile aşağıdaki gibi oldu;

Fiyatlar; https://cpanel.net/pricing/
Konu hakkında tartışma; https://forums.cpanel.net/threads/announcing-account-based-pricing.656071/

Admin - 5 Hesap Sınırı - 20 USD
Pro - 30 Hesap Sınırı - 30 USD
Premier - 100 Hesap Sınırı - 45 USD

Hesap sınırını aşanların ise hesap başına 0.20 USD ödeyeceği duyuruldu.

İlgili nedenlerle yakın zamanda tüm hosting firmaları dahil olmak üzere bizde mecburi şekilde cPanel hosting, reseller fiyatlarında ve hesap sayılarında limit uygulamak zorunda kalacağımızı siz değerli müşterilerimize duyururuz. 

cPanel'in yapmış olduğu fiyat zammı sonucunda, sunucu başına ödemiş olduğumuz aylık lisans ücreti 7 kat artmış oldu. Üstelik yıllık olarak satın almış olduğumuz ücreti ödenen lisanslarıda iptal edip hemen aylık fiyatlandırma modeline geçirdiler.

cPanel'in bu anlamsız fiyat politikasının devam etmesi durumunda tarafımızında uygun fiyatlarla hizmet sağlamak adına hosting ve reseller hizmetlerini DirectAdmin altına geçireceğini tüm müşterilerimize duyururuz.

ÖNEMLİ! : Kendi sunucularında cPanel lisansı kullananların ise öneri olarak Directadmin panele geçiş yapmalarını öneririz. Şayet yeni fiyat politikasının yaratacağı giderleri karşılamakta zorlanabilirsiniz. Bu konuda ticket sistemimiz üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

İyi çalışmalar dileriz... 

Monday, July 1, 2019

<< Geri